Vlasová mezoterapia

Čo je vlasová mezoterapia

Aj vás trápi extrémne vypadávanie vlasov prípadne plešatenie? V posledných rokoch trápi čoraz viac pacientov vypadávanie vlasov zo stresu či po COVIDe. Neexistuje žiaden konkrétny liek proti vypadávaniu vlasov, etiológia je multifaktoriálna, a niekedy je ťažké odhaliť primárnu príčinu. 
 
Vlasová mezoterapia je miniinvazívna metóda pri ktorej sa aplikuje do vlasovej pokožky aktívne sérum, ktoré posilňuje rast vlasov a zlepšuje ich kvalitu. Zároveň sa tým stimuluje pokožka hlavy a nastáva novotvorba drobných cievok ktoré zlepšujú prekrvenie folikulov, dostáva sa k ním viac kyslíka a živín. Keď nestačia lieky proti vypadávaniu vlasov, je potrebné zasiahnuť lokálnou terapiou. Táto metóda je vhodná pre mužov aj pre ženy od 18 rokov. 

Vlasová mezoterapia

Klasická vlasová mezoterapia je prevádzaná sérom s obsahom aminokyselín, vitamínov a minerálov ktoré posilňujú rast vlasov a zlepšujú ich kvalitu. Podstatou terapie je suplementácia aminokyselín, ktoré nám chýbajú v dôsledku diétnej chyby, stresu a iných vonkajších faktorov. Aminokyseliny (základná stavebná zložka vlasov), vitamíny skupiny B, Biotín, Zinok a minerály spolu s mechanickým inzultom v podobe ihličky, stimulujú vlasový folikul k udržaniu a rastu nových vlasov.

Vlasová mezoterapia kmeňovými bunkami

Najúčinnejšia vlasová mezoterapia na trhu. Naša prevratná ampula obsahuje komplex aktívnych látok vo vysokých koncentráciách a  6 % kmeňových buniek vo forme lyofilizátu.

Aktívne látky:

rastové faktory – stimulujú obnovu vlasu, tvorbu ciev, podporujú regeneráciu pokožky

biomimetické peptidy – v bunkách vlasovej pokožky stimulujú produkciu keratínu, redukujú šediny

vitamíny – skupina B, ktorá zlepšuje stav vlasov aj vlasovej pokožky, podporujú tvorbu ceramidov ktoré chránia pred oxidačným poškodením 

Výsledkom je aktivácia rastových folikulov, zlepšenie vitality a pevnosti vlasov, zastavenie vypadávania vlasov a revitalizácia vlasovej pokožky. 

Indikácie

Indikáciou k aplikácii je zvýšené vypadávanie vlasov rôzneho pôvodu a stenšovanie vlasov. Riešime patológie skalpu ako telogénne efluvium (poststresové vypadávanie vlasov), post COVID, plešatosť ohraničenej či difúznej povahy v dôsledku geneticky danej citlivosti folikulov na testosterón – androgénna alopécia. Pri veľkej hormonálnej záťaži – po pôrode, klimaktérium.

Ako prebieha zákrok

Pred začatím procedúry pokožku hlavy kompletne vyčistíme a vydezinfikujeme. Pomocou tenkej ihličky injekčne, alebo pomocou Vital injektora či Dermapera aplikujeme aktívne látky do pokožky v presne stanovenej hĺbke blízko vlasových folikulov, ktoré chceme stimulovať. Týmto spôsobom prechádzame od kútov až k zátylku a preihličkujeme pokožku celej hlavy.

Efekt

Už po dvoch aplikáciách dôjde k zastaveniu vypadávania vlasov, k zvýšeniu produkcie keratínu a obnove rastu a hustoty vlasov. Dochádza tiež k redukcii rastu šedivých vlasov. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov odporúčame kúru šiestich ošetrení o odstupom troch týždňov. Na našej klinike vám poskytneme kompletnú odbornú konzultáciu a poradenstvo s odporučením prípravkov na doma.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien a u mladších ako 18 rokov bez súhlasu rodiča. Rovnako u osôb s aktívnym ochorením kože, seboroickou dermatitídou v pokročilom štádiu, pri infekciách či mykóze skalpu a pri autoimunitných ochoreniach.

Vlasová mezoterapia – 130 €

Vlasová mezoterapia kmeňovými bunkami – 180 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.