Omladenie pleti

Omladenie pokožky tváre sa najčastejšie realizuje pomocou rôznych foriem mezoterapie. Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou je základným druhom mezoterapie, jedná sa o takzvaný skinbooster. V dnešnej dobe rýchleho pokroku v estetickej medicíne máme však aj mnoho inovatívnych produktov s obsahom biorevitalizačnej zložky, ktorá pracuje v náš prospech dlhodobo, tieto produkty zväčša obsahujú aj kyselinu hyalurónovú, ktorá spôsobí okamžitú hydratáciu.

Čo je mezoterapia

Mezoterapia je mini-invazívne až neinvazívne omladenie pleti, táto metóda je vhodná pre všetky typy pleti. Pomocou tenkej ihličky alebo Vital injektora aplikujeme mnohonásobnými vpichmi účinné látky a séra tesne pod pokožku. Podľa efektu, ktorý chceme dosiahnuť, si vyberáme najvhodnejší druh materiálu.

Na našej klinike vám ponúkame tieto druhy mezoterapie:

aplikácia kmeňových buniek – značka Allstem s obsahom exozómov

aplikácia rastlinných exozómov – Exo Ox, SkyMedic

stimulácia tvorby kolagénu – Jalupro kolagén booster 

omladenie očného okolia nukleotidmi – Lumi eyes

omladenie pleti nukleotidmi – nukleotidbooster AquPN

Aplikácia kmeňových buniek – Allstem

Kmeňové bunky sú skupinou buniek, ktoré sa podieľajú na sebaobnove a opravách orgánov a tkanív pri ich poškodení. Môžu z nich vznikať rôzne typy buniek a nahradzovať tak poškodené tkanivá. V našom prípade sa nejedná o celé kmeňové bunky, ale ich časti v podobe rastových faktorov a exozómov, ktoré sú v poslednej dobe často skloňované na svetových kongresoch estetickej medicíny. 

Najhorúcejšou novinkou  sú rastlinné exozómy, ktoré máme taktiež k dispozícii. Biorevitalizácia a obnova vlastných reparačných procesov pomocou exozómov je najnovším trendom v estetickej medicíne. Ide o stimuláciu vlastných buniek k tvorbe kolagénu, ktorý tvorí vo vašej pokožke sieť vlákien zabezpečujúcich pevnosť a pružnosť. 

Kmeňové bunky, konkrétne ich zložky vieme využiť v náš prospech k omladeniu tváre, krku, dekoltu a celého tela. Výsledkom ošetrenia je žiarivá, krásna a hydratovaná pleť, zmiernenie zápalových procesov a jaziev.

Aplikácia rastlinných exozómov – Exo Ox – NOVINKA!!!

Rastlinné exozómy Exo Ox sú horúcou novinkou vo svete estetickej medicíny, boli predstavené v Paríži v roku 2024. Tento typ mezoterapie na rastlinnej báze patrí k najkvalitnejším výrobkom na svetovom trhu. Exozómy obsahujú DNA, lipidy, proteíny, enzýmy a antioxidanty, ktoré majú protizápalové a hojivé účinky. Stimulujú syntézu kolagénu a elastínu v našej pleti. Sú prelomovým objavvom v oblasti omladzovania pleti. Tento produkt obsahuje až 75 biliónov exozómov, čo je najvyššia koncentrácia na trhu. Sú na rozdiel od ľudských vhodné aj pre pacientov s autoimunitným ochorením. 

 

Stimulácia tvorby kolagénu

Pri tejto metóde používame kolagén booster JALUPRO classic alebo HMW, ktorý aplikujeme hlbšie podkožne. Kolagén booster je jedinečný produkt na podporu tvorby kolagénu vyrobený švajčiarskými vedcami s patentovým komplexom ľavotočivých aminokyselín. Je to dermálny biorevitalizátor, ktorý okrem podpory produkcie kolagénu obsahuje aj vysokomolekulovú kyselinu hyalurónovú, ktorá dodá pleti okamžitú hydratáciu a vypnutie. 

Kolagén je v našej pokožke produkovaný bunkami nazývanými fibroblasty. Tieto bunky produkujú kolagén pomocou nutričnej podpory, ktorú predstavujú aminokyseliny (glycín, L-prolín, L-lyzín). Čím lepšie sú fibroblasty živené aminokyselinami, tým viac vytvárajú nový a pevný kolagén. Zvyšuje sa tak hrúbka a elasticita pokožky a znižuje sa jej ochabnutosť. 

Túto procedúru odporúčame zopakovať tri krát s odstupom jedného mesiaca.

Omladenie očného okolia nukleotidmi – Lumi eyes

Produkt Lumi eyes je celosvetovo revolučnou novinkou v oblasti revitalizácie očného okolia. Nejedná sa o výplň, nedodávame ním objem pod oči, ale zlepšujeme kvalitu pokožky a omladzujeme očné okolie. Eliminujeme tak papierovú kožu a kruhy pod očami. Pokožka bude krásne hydratovaná, vypnutejšia, pružnejšia a vrásky sa zredukujú. Tento produkt obsahuje nukleotidy, ktoré sú stavebnou zložkou DNA, opravujú teda poškodené a nefunkčné bunky, ktoré začínajú produkovať nový kvalitný kolagén. Pre maximálny efekt odporúčame ošetrenie zopakovať po mesiaci.

Omladenie pleti nukleotidmi – nukleotidbooster

Produkt AquPN je unikátnym nukleotidovým skinboostrom na ošetrenie celej tváre, krku a dekoltu  s obsahom nukleotidov z lososa, ktoré  sú na 97% zhodné s ľudskými a tie sú základnou stavebnou zložkou DNA. Omladzujeme tak naše bunky s poškodenou DNA, ktoré produkujú nekvalitný kolagén. Zreparované bunky produkujú nový kvalitný kolagén, čo spôsobuje vypnutie a pružnosť pokožky. Zároveň nás chráni pred vznikom pigmentových škvŕn a zmierňuje ružienku. Pre maximálny efekt odporúčame 3 ošetrenia s odstupom 3 týždňov.

Ako prebieha zákrok

Pred začatím procedúry natrieme ošetrované lokality anestetickým krémom s vysokým obsahom lidokaínu, prikryjeme nepriepustnou maskou a necháme pôsobiť 30 minút. Následne krém zotrieme a pleť dôkladne vyčistíme a vydezinfikujeme. 

Pomocou tenkej ihličky injekčne, alebo pomocou Vital injektora aplikujeme malé bolusy látky do pokožky v požadovanej hĺbke a množstve. Vital injektor je prístroj, ktorý riadene aplikuje piatimi ihličkami v podtlaku presne stanovené množstvo účinnej látky do definovanej hĺbky pokožky pre čo najrovnomernejšiu distribúciu aktívnej látky.

Každá omladzovacia procedúra je zakončená aplikáciou sterilnej masky s vysokým obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá pleť ukľudní a dohydratuje. Následne aplikujeme hojivý krém, prípadne špeciálny ochranný make up.

Čo dodržať po zákroku

Procedúra sa dá vykonávať celoročne, postprocedurálne je však potrebné chrániť si pokožku  pred priamym slnečným žiarením, aspoň 14 dní sa vyvarovať wellnessu a saune. Pri pobyte na slnku je potrebné sa chrániť ochranným krémom s faktorom s SPF 50.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien, ľudí s alergiou na obsiahnuté látky, alebo u pacientov so zníženou zrážanlivosťou krvi. Rovnako u pacientov s aktívnym kožným ochorením alebo s infekciou kože, aktívnym herpesom.

Aplikácia kmeňových buniek – tvár – 190 €

Aplikácia rastlinných exozómov – 220 €

Stimulácia tvorby kolagénu – Classic – 150 €

Stimulácia tvorby kolagénu – Intense – 220 €

Omladenie očného okolia nukleotidmi – 160 €

Omladenie pleti nukleotidmi – 200 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.