Kontúrovanie tváre a lifting tváre

Kontúrovanie tváre

Contouring tváre kyselinou hyalurónovou alebo slovensky kontúrovanie tváre je veľmi obľúbenou metódou u klientiek s akoukoľvek disproporciou tváre. Najsilnejšie zosieťovanejšia kyselina hyalúronová sa aplikuje do hlbokých vrstiev tváre, až na kosť, kde nahrádza chýbajúci objem a definuje kontúry tváre. Kontúrovanie okrúhlej tváre dokáže tvár opticky predĺžiť a zoštíhliť. Ďalšou častou problematikou býva aj u mladších klientiek chýbajúca alebo „vpáčená brada“ , či tvár splývajúca s krkom, v tomto prípade vieme krásne definovať uhol sánky a výplňou brady vykorigovať profil. Dokážeme taktiež zarovnať hrbol nosa, takzvaný orlí nos bez potreby operačného zákroku.

Lifting tváre

Trápi vás popad tváre, ovisnutá pokožka a syslíky? Marionetové a nosoústne vrásky? Všetky tieto problémy sú spôsobené rovnakými činiteľmi – starnutie a gravitácia. Čo sa deje s našim objemom tváre v priebehu rokov? Skúste si pozrieť svoju fotografiu spred 10 rokov, aký rozdiel uvidíte? Vekom sa objem našej tváre presúva z oblasti vonkajších líc smerom dole a centrálne. Výsledkom je prehĺbenie kruhov pod očami a vznik nosoústnych vrások a syslíkov. Okrem toho, pokiaľ extrémne nepriberiete objemu tuku ubúda a tiež sa vekom resorbuje kosť. Riešením základného problému je teda dodať objem a najlepšie do strednej tretiny tváre, pretože ním spravíme zároveň lifting spodnej časti tváre. Riešením všetkých vašich problémov sa teda stáva neinvazívny lifting tváre bez potreby skalpela. Doplnenie stredného objemu tváre kyselinou hyalurónovou často kombinujeme s výplňou kruhov, kedy sa aplikuje jemná kyselina hyalurónová pod oči.

Čo je kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je telu vlastný materiál, je základnou zložkou tkanív, vekom však ubúda, nastáva takzvaný popad tkaniva, koža ochabne, stráca pružnosť a elasticitu. Preto je potrebné dodať tvári stratený objem, na čo je najlepším pomocníkom práve kyselina hyalurónová. Tento spôsob vyhladenia vrások a redukcie rýh, tvarovania a spevňovania kontúr tváre a pier patrí medzi nechirurgické metódy s okamžitým efektom a minimálnou záťažou pre klienta. 

Ako prebieha zákrok

Pred výkonom je podľa typu ošetrovanej lokality vhodné aplikovať anestetický krém alebo sprejovú topickú anestéziu. Následne miesto aplikácie dôkladne vydezinfikujeme a pomocou ihly alebo kanyly aplikujeme požadované množstvo kyseliny do oblasti, ktorú chceme korigovať.
 
Pomocou niekoľkých vpichov aplikujeme výplňový materiál až do klientkou požadovaného efektu.

Komplikácie

Najčastejšie je to opuch a hematóm, tzv. modrinka, je vhodné aplikovať krém s obsahom Arniky alebo heparinoidu. Po zákroku môžete týždeň až dva danú lokalitu vnímať ako tuhšiu až tvrdú, neskôr sa materiál prispôsobí, tento jav nastáva hlavne u tuhších materiálov aplikovaných na kosť.

Naša klientka po liftingu.

Čo dodržať po zákroku

Ihneď po aplikácii je efekt viditeľný, ale nie plne rozvinutý. Je nutná zvýšená hydratácia organizmu minimálne tri dni po zákroku. Keďže kyselina hyalurónová je hydrofilná, čím viac vody v priebehu najbližších dní vypijete tým bude efekt lepší a trvácnejší. Po zákroku neodporúčame dotýkať sa ošetrenej oblasti alebo na ňu tlačiť či ľahať si na tvár. Dva týždne by ste sa mali vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu, kozmetickému ošetreniu a hĺbkovej masáži, tiež by ste mali odložiť návštevu sauny, či solária.

Efekt

Okamžité zväčšenie objemu líc, zdvihnutie objemu, zvýraznenie lícnych kostí, brady, sánky, korekcia nosa (zarovnanie + zdvihnutie špičky).

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien, u pacientov so zníženou zrážanlivosťou krvi, s alergiou na Lidokaín (v prípade produktov s obsahom Lidokaínu), s aktívnym kožným ochorením, najmä pri aktívnom herpese. U pacientov s anamnézou častej herpetickej infekcie odporúčam užiť liek Acyklovir deň pred, v deň aplikácie a deň po aplikácii.

Kyselina 0,5 ml – 130 €

Kyselina 1 ml – 230 €

Príplatok za kanylu – 10 €

Hyaluronidáza – 70 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.