Lifting viečok

Neinvazívna blepharoplastika alebo lifting očných viečok

Trápia vás ovisnuté, či ochabnuté viečka, ale chcete sa vyhnúť operačnému riešeniu? Jediným riešením na padnuté horné viečka bola donedávna iba operácia. Na lifting horných  a dolných viečok nie je v estetickej medicíne veľa metód a spomedzi neinvazívnych procedúr je prístrojový lifting viečok ako jediná okamžite efektívna.

Ako to funguje

Padnuté viečka omladzujeme pomocou prístroja, ktorý využíva plazmatický oblúk ku generovaniu tepla. Prístroj Plax pot vypáli na viečku drobné bodky, ktoré v tomto prípade pálime asi 2mm od seba. Vzniknú nám chrastičky, koža je popálená, nie však v celej hrúbke. Do dvoch týždňov dochádza k procesu vyhojenia a epitelizácie kože ako pri bežnej popálenine, pokožka, ktorá sa vytvorila v oblasti ranky je nová, pružná, zároveň sa koža medzi bodkami sťahuje, nastáva liftingový efekt.

POZOR na neodborné zásahy kozmetičiek a lacné čínske perá, môžu vám prepáliť pokožku príliš hlboko, pričom je tu riziko vzniku pigmentových škvŕn, respektíve trvalých jaziev, ktoré potom musíme dlhodobo opravovať. 

Ako prebieha zákrok

1. Konzultácia: Počas konzultácie posúdi odborník stav vašej pokožky a rozhodne, či ste vhodným kandidátom pre ošetrenie.

2. Príprava ošetrovanej lokality: aplikujeme anestetický krém alebo lokálnu injekčnú anestézu, podľa individuálnych potrieb. Minimalizujeme tak bolestivosť.

3. Ošetrenie: samotné ošetrenie je rýchle a elegantné, bez zbytočného poškodenia okolitej kože. Pomocou plazmatického oblúka sa medzi ihličkou na prístroji a povrchom kože vytvára veľmi vysoká teplota, ktorá lokálne popáli maličký bod na pokožke. Takýchto malých bodov pálime na viečkach stovky. Celková dĺžka samotného zákroku je 30 minút.

4. Postprocedurálna starostlivosť: po ošetrení aplikujeme lokálne ukľudňujúci krém na jazvy, aby sa znížili akékoľvek nepríjemné pocity a zápal. Ihneď po ošetrení môžete pocítiť začervenanie, opuch alebo tvorbu chrastičiek na mieste ošetrenia. Tento stav odozneje v priebehu troch až piatich dní. Celková doba hojenia je minimálne 2 týždne. Chrastičky opadávajú zhruba po piatich dňoch.

blepharoplastika neinvazívna plastika viečka bez skalpela omladenie vypnutie pokožky estetická medicína poprad tatry esthea
blepharoplastika neinvazívna plastika viečka bez skalpela omladenie vypnutie pokožky estetická medicína poprad tatry esthea

Čo dodržať po zákroku

Ranu držať vo vlhkom prostredí pomocou doporučeného krému na jazvy a dostatočnej vrstvy kozmetickej vazelíny. Od druhého dňa je možné sprchovať vlažnou vodou bez mydla a iných dráždivých látok, následne jemne osušiť a natrieť odporučeným dermaceutikom. Kontrola je vhodná po troch týždňoch, v prípade ťažkostí skôr. V prípade  výraznejšieho popadu viečok odporúčame  zákrok zopakovať s odstupom aspoň mesiaca.

Kontraindikácie

Tehotenstvo a dojčenie, sklon k tvorbe keloidov a hypertrofických jaziev, aktívne kožné ochorenia, psoriáza, ekzém. Infekcie kože, zvýšená krvácavosť v dôsledku užívania antikoagulačnej terapie či vrodenej zvýšenej krvácavosti.

Neinvazívna plastika horných/dolných viečok  – 140 €

Neinvazívna plastika viečok – komplet – 240 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.