Riešenia pre problematickú pleť

Čo je dermapen?

Prístroj s obrovskou silou v malom tele zhotovený v Austrálii pre profesionálne lekárske mikroihličkovanie pleti. Sterilný nástavec so 16 ultratenkými ihličkami v nastavenej hĺbke preihličkuje pokožku tisíckou vpichov za minútu.

Ihličkami stimulujeme strednú vrstvu kože kde sa nachádzajú bunky zvané fibroblasty, ktoré nám tvoria nový kolagén. Kolagén si môžeme predstaviť ako lešenie, ktoré drží našu kožu napnutú, keď ho ubúda, koža stratí tonus a pružnosť, teda starneme. Ak chceme kožu omladiť, musíme stimulovať tvorbu kolagénu. Zároveň pomocou dermapera nanášame do rôznych vrstiev pokožky aktívne látky, ktoré vyberáme na mieru podľa problematiky.

Pri problematickej pleti je microneedling špeciálne vyvinutím CLR sérom od našich austrálskych kolegov tým najlepším riešením. Ihličkujeme aj aktívne akné, ktoré sa stiahne, zahojí a pleť sa vyčistí a rozžiari. Efekt je ideálne podporiť špeciálnym peelingom UBERpeel, ktorý sa aplikuje do preihličkovanej pleti, preniká teda oveľa hlbšie ako klasický chcemický peeling. Odstraňujeme tak lokálnu bakteriálnu infekciu spôsobenú Propionibacterium acnes.

Na čo sa používa

  • vypnutie a omladenie pleti
  • odstránenie pigmentových škvŕn
  • zmiernenie až odstránenie jazvy po chirurgickom zákroku, či keloidnej jazvy (možná kombinácia s kortikoidmi)
  • odstránenie jaziev po akné
  • zlepšenie kvality kože pri problematikách ako akné, seborea, rosacea (je možné ošetrovať aj aktívne akné)
  • odstránenie zlomenej kože vo forme vrások či strií

Ako prebieha zákrok

Na pol hodinu nanesieme anestetický krém s obsahom lidokaínu pre príjemný a bezbolestný zážitok. Následne prebieha čistenie pomocou trojfázového gélového čističa a peeling. Pokožku vydezinfikujeme antimikrobiálnym prípravkom. Nanesieme aktívne sérum podľa problematiky po konzultácii s klientom. Sérum vpravíme pomocou ihličiek dok požadovanej hĺbky, ktorú si navolíme podľa lokality a vrstvy kože ktorú chceme stimulovať. Následne aplikujeme masku s obsahom kyseliny hyalúronovej na ukľudnenie iritovanej pokožky a stlmenie opuchu na 10 až 15 minút. Postprocedurálne natrieme hojivé sérum a krycí tónovací krém s SPF 30, probiotikami, a inými zložkami chrániacimi našu pleť.

Čo dodržať po zákroku

Procedúra sa dá vykonávať celoročne, postprocedurálne je však potrebné aplikovať SPF50 pri pobyte na slnku, aspoň 10 dní sa vyvarovať wellnessu a saune.

Kontraindikácie

Tehotenstvo a dojčenie, aktívne kožné ochorenia, psoriáza, ekzém. Infekcie kože, zvýšená krvácavosť v dôsledku užívania antikoagulačnej terapie či vrodenej zvýšenej krvácavosti. Alergia či precitlivelosť na v sére obsiahnutú látku.

Čo je BioRePeel

Predstavujeme Vám unikátny peeling BioRePeelCl3, ktorý spája peeling, lifting, biorevitalizáciu a relaxáciu v jednom ošetrení.

Dvojfázový gél s lipolytickou a hydrofilnou zložkou robí BioRepeelCl3  jedinečným. Aj napriek vysokej koncentrácii kyselinových zložiek nedochádza takmer k žiadnemu drastickému olupovaniu a páleniu, po ošetrení sa teda vyhnete dyskomfortu. Účinne bojuje proti následkom pôsobenia UV žiarenia, vráskam, pigmentáciám a prejavom akné. Liftingové aktívne zložky účinne bojujú proti starnutiu. Poskytuje hlbokú stimuláciu pokožky a revitalizačný účinok a to dodatočne k očakávanému peelingovému efektu. Nezabudnime ani na hydratačný účinok produktu. Podporuje produkciu rastových faktorov v tkanive, syntézu kolagénu, nervovú relaxáciu a tým účinne pôsobí proti vráskam.

Jedinečný BioRepeelCl3  je vhodný aj pre mladú pokožku s akné v v aktívnej fáze so zapálenými vyrážkami, čerstvými jazvami a drobnými vráskami. Má bakteriostatické účinky, zmenšuje zväčšené póry a nahromadenie mazu, vytvára nepriaznivé prostredie pre rast baktérii a znižuje možnosť vzniku akné.

Peeling je možné kombinovať s väčšinou ďalších ošetrení na našej klinike ako predprípravu, najčastejšia je kombinácia s dermaperom 4MD.

Po ošetrení je vhodné používať ochranu kože s SPF 50, alebo iné nami odporúčané dermaceutiká.

Ak sa chcete omladiť a zlepšiť kvalitu Vašej kože bez použitia ihly, je toto ošetrenie vhodné práve pre Vás.

BioRePeel  – 70 €

Dermapero tvár  – 180 €

Dermapero tvár + dekolt – 280 €

Peeling Über peel – 30 €

Príplatkové sérum Intense – 30€

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.