Odstránenie kožných útvarov

Čo je PlaxPot

Ak vás trápia mnohopočetné kožné útvary na krku, v slabinách či v inej časti tela, alebo máte tukové útvary na spodných viečkach (xantelazmy), či jazvy, je pre vás toto ošetrenie veľmi prospešné. Útvarov sa zbavíte rýchlo, natrvalo a bez zbytočného poškodenia okolitých tkanív. Toto je nová generácia medicínskeho prístroja pre neinvazívnu chirurgiu, ktorý pracuje pomocou plazmatického oblúka. Vďaka tejto technológii je možné dosiahnuť rovnaké výsledky ako v klasickej chirurgii, avšak bez nutnosti narkózy, pričom ošetrenie nezanecháva jazvy. Výhodou je rýchla rekonvalescencia.

Na čo sa používa

  • odstránenie výrazných línií vrások
  • ošetrenie akné a liečba jaziev po akné
  • odstránenie fibrómov, bradavíc, keloidov, xanthelaziem, dyskeratózy 
  • liečba herpes simplex, hemangiómov, strií
  • lifting viečok, tváre, krku a dekoltu

Ako prebieha zákrok

1. Konzultácia: Počas konzultácie posúdi odborník stav vašej pokožky a rozhodne, či ste vhodným kandidátom pre ošetrenie.

2. Príprava ošetrovanej lokality: aplikujeme anestetický krém alebo lokálnu injekčnú anestézu, podľa individuálnych potrieb. Minimalizujeme tak bolestivosť.

3. Ošetrenie: samotné ošetrenie je rýchle a elegantné, bez zbytočného poškodenia okolitej kože. Pomocou plazmatického oblúka sa medzi ihličkou na prístroji a povrchom kože vytvára veľmi vysoká teplota, ktorá lokálne popáli maličký bod na pokožke. Pomocou vytvárania týchto malých, veľmi cielených bodov, vieme odstrániť drobné kožné útvary, stiahnuť pokožku a zmierniť jemné linky, ču hrubšie vrásky a zlomenú kožu.

4. Postprocedurálna starostlivosť: po ošetrení aplikujeme lokálne ukľudňujúci krém na jazvy, aby sa znížilo akékoľvek nepríjemné pocity a zápal. Ihneď po ošetrení môžete pocítiť začervenanie, opuch a tvorbu chrastičiek na mieste ošetrenia, tento stav ustúpi v priebehu troch až piatich dní. Chrastičky odpadávajú zhruba po piatich dňoch. 

Čo dodržať po zákroku

Ranu držať vo vlhkom prostredí pomocou doporučeného krému na jazvy a dostatočnej vrstvy kozmetickej vazelíny. Od druhého dňa je možné sprchovať vlažnou vodou bez mydla a iných dráždivých látok, následne jemne osušiť a natrieť odporučeným dermaceutikom. Kontrola je vhodná po dvoch týždňoch, kedy nastáva kompletné vyhojenie, v prípade ťažkostí skôr. 

Kontraindikácie

Tehotenstvo a dojčenie, sklon k tvorbe keloidov a hypertrofických jaziev, aktívne kožné ochorenia, psoriáza, ekzém. Infekcie kože, zvýšená krvácavosť v dôsledku užívania antikoagulačnej terapie či vrodenej zvýšenej krvácavosti.

Odstránenie vrások – od 50 €

Odstránenie malých kožných útvarov – od 50 € – podľa počtu a lokality

Odstránenie xantelazmy, keratózy – 50 €

Odstránenie akné a mílií – 20 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.