Odstránenie tukov a celulitídy

Čo je to injekčná lipolýza

Mnohých z nás trápi celulitída na stehnách, bruchu či bokoch, kde máme najčastejšie  predispozíciu na ukladanie tukových vankúšov a to nielen po pôrode. Trvalé odstránenie celulitídy a tukových vankúšov je možné a to v podobe rozpúšťania tukov. Injekčná lipolýza je vhodná nielen na oblasť brucha, dá sa aplikovať na ktorúkoľvek lokalitu tela, kde máme prebytočné tukové zásoby a nie je možné schudnúť ani pri cvičení a diéte. Na rozdiel od liposukcie, čo je operačná metóda s dlhšou dobou rekonvalescencie, možno tento zákrok vykonávať ambulantne, bez anestézie, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastické prádlo a môžete ísť ihneď do práce.

Produkt Phosphocol – kyselina deoxycholová

Táto metóda je vhodná najmä na telo, keďže predpokladaným vedľajším účinkom je masívny opuch v prvých dňoch po aplikácii. V zásade platí: čím väčší opuch, tým väčší efekt. Kyselina deoxycholová je látka, ktorá je produkovaná v našej pečeni a nachádza sa v žlči. Zohráva rolu v absorpcii tukov z potravy. Toto sérum umožňuje pomocou ďalších aktívnych látok dostať sa kyseline do tukovej bunky ktorú deštruuje, tuk emulguje a následne sa vyplavuje von z organizmu. Tukové bunky teda definitívne zničíme a tým si uberieme pár centimetrov v obvode stehien či brucha.

Produkt Pb sérum – enzymoterapia

Nová prevratná formula na rozpúšťanie tukových vankúšikov bez bolesti a opuchu. Funguje na princípe enzymoterapie, kde enzým lipáza štiepi tuk vo vnútri tukovej bunky bez jej degradácie. Redukuje teda lokálny tuk v mieste aplikácie bez nežiadúcich účinkov ako opuch, nekróza a bolesť. Taktiež významne redukuje celulitídu, ktorej odstránenie môžeme podporiť aj enzýmom kolagenáza, ktorý máme tiež v ponuke.

Ako zákrok prebieha

Pred aplikáciou danú oblasť znecitlivíme pomocou anestetického krému. Miesto aplikácie dôkladne vydezinfikujeme. Ultra tenkou ihličkou, prípadne kanylou aplikujeme účinnú látku priamo do tukových tkanív alebo do oblastí postihnutej celulitídou v presne určených bodoch. Takto aplikujeme jeden až dve ampulky séra na jedno sedenie, následne oblasť chladíme a aplikujeme ukľudňujúci krém.

Lokality, ktoré je možné korigovať

  • brucho
  • stehná
  • boky
  • podbradok, syslíky
  • ramená, triceps
  • iné lokality podľa potreby

Čo dodržať po zákroku

V prípade použitia roztoku s obsahom kyseliny deoxycholovej, ošetrené miesta sú niekoľko dní začervenané, štandardne do 4 dní opuchnuté a prvých pár hodín aj pálivé. Po týždni sa však všetko vracia do normálu. Treba si pamätať že čím väčší opuch tým lepší bude efekt.

Týmto nepríjemným vedľajším efektom sa dá vyhnúť použitím PB séra s obsahom enzýmu lipázy, ktoré sa dá aplikovať aj do vačkov pod očami.

Po ošetrení nie je vhodné vystavovať ošetrovanú lokalitu priamemu slnečnému žiareniu po dobu 10 dní a vyhnúť sa nadmerne vysokej teplote.

Efekt

Optimálne sú 3 ošetrenia s odstupom 6 týždňov. V prípade PB séra je možné procedúru zopakovať každé 3 týždne. Očakávaným efektom pri použití kyseliny deoxycholovej je úbytok v obvode 2 – 3 cm po jednej aplikácii. V prípade použitia séra s enzýmom lipáza je efekt o niečo slabší, procedúru je potrebné viackrát zopakovať avšak benefitom je toto sérum učinkuje bez spôsobenia opuchu. Je teda oveľa vhodnejšie na oblasť tváre kde masívny opuch nevieme schovať oblečením a nevyradí nás to z pracovného procesu.

Efekt je dlhodobý. Tuk je trvalo odstránený avšak ak znova priberiete vytvoria sa vám na danom mieste nové tukové zásoby. Vzhľadom k tomu, že tuk rozpúšťame postupne, má pokožka behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami možnosť postupne sa stiahnuť a zachováva si tak svoju pevnosť a elasticitu.

Odstránenie tuku – 130 €

Odstránenie tuku bez opuchu – 130€

Odstránenie celulitídy – 130 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.