Oprava pokožky

Čo je dermapen?

Prístroj s obrovskou silou v malom tele zhotovený v Austrálii pre profesionálne lekárske mikroihličkovanie pleti. Sterilný nástavec so 16 ultratenkými ihličkami v nastavenej hĺbke preihličkuje pokožku tisíckou vpichov za minútu.

Ihličkami stimulujeme strednú vrstvu kože kde sa nachádzajú bunky zvané fibroblasty, ktoré nám tvoria nový kolagén. Kolagén si môžeme predstaviť ako lešenie, ktoré drží našu kožu napnutú, keď ho ubúda, koža stratí tonus a pružnosť, teda starneme. Ak chceme kožu omladiť, musíme stimulovať tvorbu kolagénu. Zároveň pomocou dermapera nanášame do rôznych vrstiev pokožky aktívne látky, ktoré vyberáme na mieru podľa problematiky.

Na čo sa používa

  • vypnutie a omladenie pleti
  • odstránenie pigmentových škvŕn
  • zmiernenie až odstránenie jazvy po chirurgickom zákroku, či keloidnej jazvy (možná kombinácia s kortikoidmi)
  • odstránenie jaziev po akné
  • zlepšenie kvality kože pri problematikách ako akné, seborea, rosacea (je možné ošetrovať aj aktívne akné)
  • odstránenie zlomenej kože vo forme vrások či strií

Ako prebieha zákrok

Na pol hodinu nanesieme anestetický krém s obsahom lidokaínu pre príjemný a bezbolestný zážitok. Následne prebieha čistenie pomocou trojfázového gélového čističa a peeling. Pokožku vydezinfikujeme antimikrobiálnym prípravkom. Nanesieme aktívne sérum podľa problematiky po konzultácii s klientom. Sérum vpravíme pomocou ihličiek dok požadovanej hĺbky, ktorú si navolíme podľa lokality a vrstvy kože ktorú chceme stimulovať. Následne aplikujeme masku s obsahom kyseliny hyalúronovej na ukľudnenie iritovanej pokožky a stlmenie opuchu na 10 až 15 minút. Postprocedurálne natrieme hojivé sérum a krycí tónovací krém s SPF 30, probiotikami, a inými zložkami chrániacimi našu pleť.

Čo dodržať po zákroku

Procedúra sa dá vykonávať celoročne, postprocedurálne je však potrebné aplikovať SPF50 pri pobyte na slnku, aspoň 10 dní sa vyvarovať wellnessu a saune.

Kontraindikácie

Tehotenstvo a dojčenie, aktívne kožné ochorenia, psoriáza, ekzém. Infekcie kože, zvýšená krvácavosť v dôsledku užívania antikoagulačnej terapie či vrodenej zvýšenej krvácavosti. Alergia či precitlivelosť na v sére obsiahnutú látku.

Tvár  – 180 €

Tvár + dekolt – 280 €

Dekolt – 180 €

Brucho – 150 €

Jazva – 120 €

Peeling Über peel – 30 €

Príplatkové sérum Intense – 30€

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.