Vytvorenie objemu tváre

Čo je kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je telu vlastný materiál, je základnou zložkou tkanív, vekom však ubúda, nastáva takzvaný popad tkaniva, koža ochabne, stráca pružnosť a elasticitu. Preto je potrebné dodať tvári stratený objem, na čo je najlepším pomocníkom práve kyselina hyalurónová. Tento spôsob vyhladenia vrások a redukcie rýh, tvarovania a spevňovania kontúr tváre a pier patrí medzi nechirurgické metódy s okamžitým efektom a minimálnou záťažou pre klienta. 

Efekt tohto zákroku je okamžitý a nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu. Korigujeme ňou vrásky v okolí úst, nosoústne vrásky, vytvárame kontúru pier, či plnšie pery, Russian lips, pozdvihujeme kontúry tváre a zvýrazňujeme jej objem, no môžeme ju využiť aj na ako skinbooster na vypnutie pleti a zlepšenie kvality kože, či korekciu niektorých jaziev.

Kontraindikácie tohto zákroku sú aktívny výsev herpesu, bakteriálne, vírusové alebo iné horúčkovité ochorenie, užívanie liekov na riedenie krvi, iný estetický zákrok v mieste aplikácie (chemický peeling, intenzívne pulzné svetlo, rádiofrekvencia).

Ako prebieha zákrok

Pred výkonom je podľa typu ošetrovanej lokality vhodné aplikovať anestetický krém alebo sprejovú topickú anestéziu. Následne miesto aplikácie dôkladne vydezinfikujeme a pomocou ihly alebo kanyly aplikujeme požadované množstvo kyseliny do oblasti, ktorú chceme korigovať.
 
Pomocou niekoľkých vpichov aplikujeme výplňový materiál až do klientkou požadovaného efektu.

Ktoré lokality môžeme ošetrovať

  • pery
  • nosoústne vrásky
  • marionety – ryhy od pier smerom dole
  • kruhy pod očami
  • nos, glabela
  • brada
  • doplnenie objemu strednej časti tváre – contouring

Komplikácie

Najčastejšie je to opuch a hematóm, tzv. modrinka, je vhodné aplikovať krém s obsahom Arniky alebo heparinoidu. Po zákroku môžete týždeň až dva danú lokalitu vnímať ako tuhšiu až tvrdú, neskôr sa materiál prispôsobí, tento jav nastáva hlavne u tuhších materiálov aplikovaných na kosť.
kyselina hyalurónová výplne pery líčka lifting tváre brada omladenie vypnutie pokožky tekutý lifting estetická medicína poprad tatry esthea
kyselina hyalurónová výplne pery líčka lifting tváre brada omladenie vypnutie pokožky tekutý lifting estetická medicína poprad tatry esthea
kyselina hyalurónová výplne pery líčka lifting tváre brada omladenie vypnutie pokožky tekutý lifting estetická medicína poprad tatry esthea

Naše klientky po korekcii pier.

Naša klientka po liftingu.

Čo dodržať po zákroku

Priamo po aplikácii je efekt viditeľný, ale nie plne rozvinutý . Je nutná zvýšená hydratácia organizmu minimálne tri dni po zákroku. Keďže kyselina hyaluronová je hydrofilná, čím viac vody v priebehu najbližších dní vypijete tým bude efekt lepší a trvácnejší. Po zákroku sa neodporúčame dotýkať sa ošetrenej oblasti, aplikáciu farebných rúžov. Dva týždne by ste sa mali vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu, kozmetickému ošetreniu a hĺbkovej masáži, tiež by ste mali odložiť návštevu sauny, či solária.

Efekt

Okamžité zväčšenie objemu a výplň pier, lícnych kostí, brady, sánky, korekcia nosa (zarovnanie + zdvihnutie špičky), vyplnenie jemných a hlbších vrások, korekcia kruhov pod očami.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien, u pacientov so zníženou zrážanlivosťou krvi, s alergiou na Lidokaín (v prípade produktov s obsahom Lidokaínu), s aktívnym kožným ochorením, najmä pri aktívnom herpese. U pacientov s anamnézou častej herpetickej infekcie odporúčam užiť liek Acyklovir deň pred, v deň aplikácie a deň po aplikácii.

Kyselina 0,5 ml – 130 €

Kyselina 1 ml – 230 €

Príplatok za kanylu – 10 €

Hyaluronidáza – 70 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.