Vlasy

Čo je vlasová mezoterapia

Vlasová mezoterapia je miniinvazívna metóda pri ktorej sa aplikuje do vlasovej pokožky aktívne sérum s obsahom aminokyselín, vitamínov a minerálov ktoré posilňujú rast vlasov a zlepšujú ich kvalitu. Podstatou terapie je suplementácia aminokyselín, ktoré nám chýbajú v dôsledku diétnej chyby, stresu a iných vonkajších faktorov.
 
Aminokyseliny (základná stavebná zložka vlasov), vitamíny skupiny B, Biotín, Zinok a minerály spolu s mechanickým inzultom v podobe ihličky, stimulujú vlasový folikul k udržaniu a rastu nových vlasov.

Vlasová mezoterapia kmeňovými bunkami

Naša prevratná ampula  obsahuje komplex aktívnych látok vo vysokých koncentráciách a  6 % kmeňových buniek vo forme lyofilizátu. Dodaním aktívnych látok do presne stanovenej hĺbky kože, kde sa nachádza vlasový korienok stimulujeme rast a prekrvenie korienka pomocou rastových faktorov, ktoré sa v produkte nachádzajú.

Indikácie

Indikáciou k aplikácii je zvýšené vypadávanie vlasov rôzneho pôvodu a stenšovanie vlasov. Riešime patológie skalpu ako telogénne efluvium (poststresové vypadávanie vlasov), post COVID, plešatosť ohraničenej či difúznej povahy v dôsledku geneticky danej citlivosti folikulov na testosterón – androgénna alopécia. Pri veľkej hormonálnej záťaži – po pôrode, klimaktérium.

Ako prebieha zákrok

Pred začatím procedúry skalp kompletne vyčistíme a vydezinfikujeme. Pomocou tenkej ihličky injekčne, alebo pomocou Vital injektora či Dermapera aplikujeme aktívne látky do pokožky v presne stanovenej hĺbke blízko vlasových folikulov, ktoré chceme stimulovať. Týmto spôsobom prechádzame od kútov až k zátylku a preihličkujeme celý skalp.

Efekt

Už po dvoch aplikáciách dôjde k zastaveniu vypadávania, zvýšeniu produkcie keratínu a obnove rastu a hustoty vlasov. Dochádza tiež k redukcii rastu šedivých vláskov, keďže ich aj „omladíme“ kvalitnými mladými kmeňovými bunkami.

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov odporúčam kúru šiestich ošetrení, už po dvoch mesiacoch môžete pozorovať rast nových drobných vláskov a po štyroch mesiacoch viditeľný návrat kvality a hustoty vlasov. 

Poskytneme kompletnú odbornú konzultáciu a poradenstvo s odporučením prípravkov na doma.

Efekt môžeme podporiť starostlivosťou na doma, ktorú si môžete zakúpiť priamo u nás na klinike.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien a u mladších ako 18 rokov bez súhlasu rodiča. Rovnako u osôb s aktívnym ochorením kože, seboroickou dermatitídou v pokročilom štádiu, pri infekciách či mykóze skalpu a pri autoimunitných ochoreniach.

Vlasová mezoterapia – Classic  – 130 €

Vlasová stimulácia dermaperom – 150 €

Aplikácia kmeňových buniek – vlasy – 180 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.