Mezoterapia

Čo je mezoterapia

Mezoterapia je miniinvazívna metóda, vhodná pre všetky typy pleti, rozjasňuje, zjednocuje farebný tón, hydratuje a hĺbkovo prečisťuje. Aplikujeme sérum podľa potreby klienta, ktoré obsahuje zmes patentovaných látok, vitamínov a aminokyselín.

Mezoterapia kmeňovými bunkami

Kmeňové bunky sú skupinou buniek, ktorá sa podieľajú na sebaobnove a opravách orgánov a tkanív pri ich poškodení. Môžu z nich vznikať rôzne typy buniek a nahradzovať tak poškodené tkanivá. 

Biorevitalizácia a obnova vlastných reparačných procesov kmeňovými bunkami je najnovším trendom v estetickej medicíne. Ide o stimuláciu vlastných buniek k tvorbe kolagénu, ktorý tvorí vo vašej pokožke sieť vlákien zabezpečujúcich pevnosť a pružnosť.

Kmeňové bunky, konkrétne ich zložky vieme využiť v náš prospech k podpore rastu vlasov, či omladeniu tváre, krku, dekoltu a celého tela.

Ako prebieha zákrok

Pred začatím procedúry natrieme ošetrované lokality anestetickým krémom s vysokým obsahom lidokaínu, prikryjeme nepriepustnou maskou a necháme pôsobiť 30 minút. Následne krém zotrieme a pleť dôkladne vyčistíme a vydezinfikujeme.

Pomocou tenkej ihličky injekčne, alebo pomocou Vital-injektora aplikujeme malé bolusy látky do pokožky v presne stanovenej hĺbke, podľa problematiky. Vital-injektor je prístroj, ktorý riadene aplikuje piatimi ihličkami v podtlaku presne stanovené množstvo účinnej látky do definovanej hĺbky pokožky.

Čo dodržať po zákroku

Procedúra sa dá vykonávať celoročne, postprocedurálne je však potrebné chrániť si pokožku hlavy pred priamym slnečným žiarením, aspoň 10 dní sa vyvarovať wellnessu a saune.

Mezoterapiu odporúčame opakovať, zaradiť do starostlivosti o pleť aspoň 2 krát ročne, pri pleti, ktorá už má akútny problém je vhodné absolvovať cyklus minimálne 4 mezoterapií s odstupom približne tri týždne, neskôr znova dvakrát ročne pre udržanie efektu.

q

Efekt

Pri mezoterapii kmeňovými bunkami okrem dlhodobého efektu v podobe stimulácie tvorby vlastného kolagénu, pozorujeme aj okamžitý efekt vypnutia a hydratácie, vďaka kyseline hyalurónovej obsiahnutej v tomto unikátnom produkte vyvinutom česko – švajčiarskymi odborníkmi.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien, ľudí s alergiou na obsiahnuté látky, alebo u pacientov so zníženou zrážanlivosťou krvi. Rovnako u pacientov s aktívnym kožným ochorením alebo s infekciou kože.

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.