Omladenie pokožky

Čo je mezoterapia

Mezoterapia je miniinvazívna metóda, vhodná pre všetky typy pleti. Pomocou tenkej ihličky alebo Vital injektora aplikujeme mnohonásobnými vpichmi účinné látky a séra tesne pod pokožku. Podľa efektu, ktorý chceme dosiahnuť, si vyberáme najvhodnejší druh materiálu.

Na našej klinike vám ponúkame tieto možnosti:

– Aplikácia kmeňových buniek
– Stimulácia tvorby kolagénu
– Omladenie očného okolia Nukleotidmi
– Omladenie tváre a krku Nukleotidmi
– Mezoterapia štandard
– Mezoterapia Jalupro Classic

Aplikácia kmeňových buniek

Kmeňové bunky sú skupinou buniek, ktorá sa podieľajú na sebaobnove a opravách orgánov a tkanív pri ich poškodení. Môžu z nich vznikať rôzne typy buniek a nahradzovať tak poškodené tkanivá. 

Biorevitalizácia a obnova vlastných reparačných procesov kmeňovými bunkami je najnovším trendom v estetickej medicíne. Ide o stimuláciu vlastných buniek k tvorbe kolagénu, ktorý tvorí vo vašej pokožke sieť vlákien zabezpečujúcich pevnosť a pružnosť.

Kmeňové bunky, konkrétne ich zložky vieme využiť v náš prospech k podpore rastu vlasov, či omladeniu tváre, krku, dekoltu a celého tela.

Stimulácia tvorby kolagénu

Pri tejto metóde používame kolagén booster vyššej intenzity, ktorý aplikujeme hlbšie podkožne. Kolagén booster je jedinečný produkt na podporu tvorby kolagénu vyrobený švajčiarskými vedcami s patentovým komplexom ľavotočivých aminokyselín. Je to dermálny biorevitalizátor, ktorý okrem podpory produkcie kolagénu obsahuje aj vysokomolekulovú kyselinu hyaluronovú, ktorá dodá pleti okamžitú hydratáciu a vypnutie.

Kolagén je v našej pokožke produkovaný bunkami nazývanými fibroblasty. Tieto bunky produkujú kolagén pomocou nutričnej podpory, ktorú predstavujú aminokyseliny (glycín, L-prolín, L-lyzín). Čím lepšie sú fibroblasty živené aminokyselinami, tým viac vytvárajú nový a pevný kolagén. Zvyšuje sa tak hrúbka a elasticita pokožky a znižuje sa jej ochabnutosť.

Túto procedúru odporúčame zopakovať tri krát s odstupom jedného mesiaca.

Omladenie očného okolia nukleotidmi

Produkt Lumi eyes je celosvetovo revolučnou novinkou v oblasti revitalizácie očného okolia. Nejedná sa o výplň, nedodávame ním objem pod oči, ale zlepšujeme kvalitu pokožky a omladzujeme očné okolie. Eliminujeme tak papierovú kožu a kruhy pod očami. Pokožka bude krásne hydratovaná a vrásky sa zredukujú. Tento produkt obsahuje nukleotidy ktoré sú stavebnou zložkou DNA, opravujú teda poškodené a nefunkčné bunky, ktoré začínajú produkovať nový kvalitný kolagén. Pre maximálny efekt odporúčame ošetrenie zopakovať po mesiaci.

Omladenie tváre a krku nukleotidmi

Produkt Vitaran je unikátnym produktom s obsahom nukleotidov ktoré sú základnou stavebnou zložkou DNA. Opravuje poškodenú DNA starých buniek ktoré produkujú nekvalitný kolagén, stávajú sa funkčnými. Nový kolagén ktorý tieto bunky vyprodukujú spôsobuje vypnutie a pružnosť pleti nielen v oblasti očí, ale aj celej tváre a krku. Zároveň nás chráni pred vznikom pigmentových škvŕn a zmierňuje ružienku. Pre maximálny efekt odporúčame ošetrenie zopakovať po mesiaci.

Mezoterapia štandard

Aplikácia séra s obsahom kyseliny hyaluronovej, aminokyselín, vitamínov, antioxidantov a iných účinných látok. Sérum volíme na mieru podľa problematiky pleti. Ošetrenie sa môže vykonávať celoročne, odporúčame minimálne tri aplikácie každé tri týždne.

Mezoterapia Jalupro Classic

Do oblasti tváre, krku a dekoltu sa aplikuje produkt Jalupro Classic – kolagén booster. Je možná aplikácia aj do očného okolia. Táto metóda je vhodná aj pre povednutú dehydratovanú pleť. Aktívne bojuje proti známkam starnutia a podporuje reparačné procesy. Má výrazný antioxidačný efekt. Ošetrenie sa môže vykonávať celoročne, odporúčame minimálne tri aplikácie každé tri týždne.

Ako prebieha zákrok

Pred začatím procedúry natrieme ošetrované lokality anestetickým krémom s vysokým obsahom lidokaínu, prikryjeme nepriepustnou maskou a necháme pôsobiť 30 minút. Následne krém zotrieme a pleť dôkladne vyčistíme a vydezinfikujeme.

Pomocou tenkej ihličky injekčne, alebo pomocou Vital injektora aplikujeme malé bolusy látky do pokožky v presne stanovenej hĺbke, podľa problematiky. Vital injektor je prístroj, ktorý riadene aplikuje piatimi ihličkami v podtlaku presne stanovené množstvo účinnej látky do definovanej hĺbky pokožky pre čo najrovnomernejšiu distribúciu aktívnej látky.

Čo dodržať po zákroku

Procedúra sa dá vykonávať celoročne, postprocedurálne je však potrebné chrániť si pokožku hlavy pred priamym slnečným žiarením, aspoň 14 dní sa vyvarovať wellnessu a saune. Pri pobyte na slnku je potrebné sa chrániť ochranným krémom s faktorom s SPF 50.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien, ľudí s alergiou na obsiahnuté látky, alebo u pacientov so zníženou zrážanlivosťou krvi. Rovnako u pacientov s aktívnym kožným ochorením alebo s infekciou kože.

Aplikácia kmeňových buniek – tvár – 190 €

Stimulácia tvorby kolagénu – Classic – 150 €

Stimulácia tvorby kolagénu – Intense – 220 €

Omladenie očného okolia Nukleotidmi – 160 €

Omladenie tváre a krku Nukleotidmi – 150 €

Mezoterapia štandard – 130 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.