Vypnutie pokožky – booster

Čo je skin-booster

Skinbooster  je špeciálny koncept ošetrenia, ktorý spája výplňové techniky a mezoterapiu. Nezosieťovaná kyselina hyalurónová sa aplikuje do dermis pomocou prístroja Vitalinjector Aquaskin II- S, alebo injekčne. Je to jedinečná metóda, ktorá hĺbkovo mení štruktúru pokožky a obnovuje jej hydratáciu a pružnosť. Pleť hydratujeme zvnútra, keďže kyselina hyalurónová je silne hydrofilná, naviažu sa na ňu rýchlo molekuly vody.  Na našej klinike používame preparát značky Modelha Densify, ktorý má ako jediný spomedzi svojich kolegov aj revitalizačnú zložku v podobe termálnej vody s obsahom minerálov.

Čo je kolagén-booster

Jediný produkt na podporu tvorby kolagénu vyrobený švajčiarskými vedcami s patentovým komplexom ľavotočivých aminokyselín. Je to dermálny biorevitalizátor, ktorý okrem podpory produkcie kolagénu obsahuje aj vysokomolekulovú kyselinu hyalúronovú, ktorá dodá pleti okamžitú hydratáciu a vypnutie. Kolagén v našej pokožke je produkovaný bunkami nazývanými fibroblasty, tieto bunky produkujú kolagén pomocou nutričnej podpory, ktorú predstavujú aminokyseliny (glycín, L-prolín, L-lyzín). Čím sú lepšie fibroblasty napájané aminokyselinami, tým viac sú aktívne, tým viac vytvárajú nový a pevný kolagén. Zvyšuje sa tak hrúbka a elasticita kože a znižuje laxita, teda ochabnutosť pokožky.

Lokality, ktoré je možné korigovať

  • tvár
  • krk
  • dekolt
  • podpazušie
  • ruky
  • vnútorné stehná
  • oblasť brucha a kolena

Ako prebieha zákrok

Pred začatím ihličkovania natrieme ošetrované lokality anestetickým krémom s vysokým obsahom lidokaínu, prikryjeme fóliouvou maskou a necháme pôsobiť 30 minút. Následne krém zotrieme a pleť dôkladne vyčistíme a vydezinfikujeme.

Pomocou tenkej ihličky injekčne, alebo pomocou Vital injektora aplikujeme malé bolusy látky tesne pod pokožku, vzniknú drobné papulky, ktoré sa v priebehu nasledujúcich hodín až dní rozdistribuujú po pokožke. Vital injektor je prístroj, ktorý riadene aplikuje piatimi ihličkami v podtlaku presne stanovené množstvo účinnej látky do nami nastavenej hĺbky kože. Takto preihličkujeme celú tvár alebo krk a dekolt.

Dĺžka času ihličkovania je 20 až 30 minút v závislosti od zvolenej metódy. Nakoniec aplikujeme na tvár luxusnú liftingovú masku s obsahom kyseliny hyalurónovej značky Innea alebo Dermapen, ktoré stiahnu opuch, zmiernia začervenanie a zhydratujú dodatočne najvrchnejšie vrstvy pokožky.

Ošetrenie je vhodné opakovať po dvoch týždňoch, odporúčané sú 2 až 3 opakovania.

Čo dodržať po zákroku

V priebehu dvoch týždňov po aplikácii sa vyhnúť návšteve wellnessu, opaľovaniu, kozmetickým ošetreniam. Pri pobyte na slnku používať SPF50.

Efekt

Pozorujeme omladenie, hydratáciu, vypnutie a zlepšenie kvality pokožky, dĺžka a intenzita efektu je individuálna, vo väčšine prípadov minimálne pol roka.

Kontraindikácie

Zákrok nie je vhodné vykonávať u tehotných a dojčiacich žien, ľudí s alergiou na obsiahnuté látky, alebo u pacientov so zníženou zrážanlivosťou krvi.

a

Skinbooster – tvár / dekolt – 220 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.