Plaxpot

Čo je PlaxPot

Nová generácia medicínskeho prístroja pre neinvazívnu chirurgiu. Revolučný medicínsky prístroj, ktorý pracuje pomocou plazmatického oblúku pre ošetrenie dermálnej a epidermálnej oblasti. Vďaka tejto technológii je možné dosiahnuť rovnaké výsledky ako v klasickej chirurgii, avšak bez nutnosti narkózy, pričom nezanecháva jazvy. Výhodou je rýchla rekonvalescencia.

Na čo sa používa

  • neinvazívna blefaroplastika, asymetria viečok
  • odstránenie výrazných línií vrások
  • ošetrenie akné a liečba jaziev po akné
  • odstránenie fibrómov, bradavíc, keloidov, xanthelaziem, dyskeratózy 
  • liečba herpes simplex, hemangiómov, strií
  • lifting viečok, tváre, krku a dekoltu, brucha

Ako prebieha zákrok

1. Konzultácia: Počas konzultácie posúdi odborník stav vašej pokožky a rozhodne, či ste vhodným kandidátom pre ošetrenie.

2. Príprava ošetrovanej lokality: aplikujeme anestetický krém alebo lokálnu injekčnú anestézu, podľa individuálnych potrieb. Minimalizujeme tak bolestivosť.

3. Ošetrenie: samotné ošetrenie je rýchle a elegantné, bez zbytočného poškodenia okolitej kože. Pomocou plazmatického oblúka sa medzi ihličkou na prístroji a povrchom kože vytvára veľmi vysoká teplota, ktorá lokálne popáli maličký bod na pokožke. Pomocou vytvárania týchto malých, veľmi cielených bodov, vieme odstrániť drobné kožné útvary, stiahnuť pokožku a zmierniť jemné linky, ču hrubšie vrásky a zlomenú kožu.

4. Postprocedurálna starostlivosť: po ošetrení aplikujeme lokálne ukľudňujúci krém na jazvy, aby sa znížilo akékoľvek nepríjemné pocity a zápal. Pár hodín po ošetrení môžete pocítiť začervenanie, opuch alebo tvorbu chrastičiek na mieste ošetrenia, ktoré by sa mali upokojiť do pár dní až týždňa.

blepharoplastika neinvazívna plastika viečka bez skalpela omladenie vypnutie pokožky estetická medicína poprad tatry esthea
blepharoplastika neinvazívna plastika viečka bez skalpela omladenie vypnutie pokožky estetická medicína poprad tatry esthea

Čo dodržať po zákroku

Ranu držať vo vlhkom prostredí pomocou doporučeného krému na jazvy a dostatočnej vrstvy kozmetickej vazelíny. Od druhého dňa je možné sprchovať vlažnou vodou bez mydla a iných dráždivých látok, následne jemne osušiť a natrieť odporučeným dermaceutikom. Kontrola je vhodná po dvoch týždňoch, v prípade ťažkostí skôr. V prípade neinvazívnej blefaroplastiky horných, či dolných viečok, je vhodné pri výraznejšom popadnutí kože zákrok zopakovať s odstupom aspoň mesiaca.

Kontraindikácie

Tehotenstvo a dojčenie, sklon k tvorbe keloidov a hypertrofických jaziev, aktívne kožné ochorenia, psoriáza, ekzém. Infekcie kože, zvýšená krvácavosť v dôsledku užívania antikoagulačnej terapie či vrodenej zvýšenej krvácavosti.

Neinvazívna plastika horných/dolných viečok  – 140 €

Neinvazívna plastika viečok – komplet – 240 €

Odstránenie vrások – 50 €

Odstránenie malých kožných útvarov – 50 €

Odstránenie xantelazmy, keratózy – 50 €

Odstránenie akné a mílií – 20 €

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.