Injekčná lipolýza

Čo je to injekčná lipolýza

Mnohí z nás veľmi dobre poznajú problém, kedy sa nežiadúcich tukových vankúšikov nemožno zbaviť ani pomocou cvičení či diétou. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením. Nejde o žiadnu zázračnú metódu na redukciu váhy. Je to metóda na zmenu kontúr tela. Na rozdiel od liposukcie, čo je operačná metóda na odstránenie väčšieho množstva tuku, možno tento zákrok vykonávať ambulantne, bez anestézie, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastické prádlo a môžete ísť ihneď do práce.

Produkt Phosphocol – kyselina deoxycholová

Kyselina deoxycholová je látka ktorá je produkovaná v našej pečeni a nachádza sa v žlči. Zohráva rolu v absorpcii tukov z potravy. Toto sérum umožňuje pomocou ďalších aktívnych látok dostať sa kyseline do tukovej bunky ktorú deštruuje, tuk emulguje a následne sa vyplavuje von z organizmu. Tukové bunky teda definitívne zničíme a tým si uberieme pár cm v obvode stehien či brucha.

Produkt Pb sérum – enzymoterapia

Nová prevratná formula na rozpúšťanie tukových vankúšikov bez bolesti a opuchu. Funguje na princípe enzymoterapie, kde enzým lipáza štiepi tuk vo vnútri tukovej bunky bez jej degradácie. Redukuje teda lokálny tuk v mieste aplikácie bez nežiadúcich účinkov ako opuch, nekróza, bolesť. Taktiež významne redukuje celulitídu.

Ako zákrok prebieha

Pred aplikáciou danú oblasť natrieme na 20 – 30 minút anestetickým krémom pre zníženie diskomfortu pacienta. Miesto aplikácie dôkladne vydezinfikujeme. Ultra tenkou ihličkou, prípadne kanylou aplikujeme účinnú látku priamo do tukových tkanív kde vpich vykonáme zhruba každé 2 cm v presne zakreslených bodoch. Takto aplikujeme jeden až dve ampulky séra podľa vrstvy tuku a lokality.

Lokality, ktoré je možné korigovať

  • brucho
  • stehná
  • boky
  • podbradok
  • ramená, no aj iné problematické lokality

Čo dodržať po zákroku

V prípade použitia roztoku s obsahom kyseliny deoxycholovej, ošetrené miesta sú niekoľko dní začervenané, štandardne do 4 dní opuchnuté a prvých pár hodín aj pálivé. Po týždni sa však všetko vracia do normálu. Treba si pamätať že čím väčší opuch tým lepší bude efekt.

Týmto nepríjemným vedľajším efektom sa dá vyhnúť použitím PB séra s obsahom enzýmu lipázy, ktoré sa dá aplikovať aj do vačkov pod očami.

Po ošetrení nie je vhodné vystavovať ošetrovanú lokalitu priamemu slnečnému žiareniu po dobu 10 dní a vyhnúť sa nadmerne vysokej teplote.

Efekt

Optimálne sú 3 ošetrenia s odstupom 6 týždňov. V prípade PB séra je možné procedúru zopakovať každé 2 týždne. Očakávaným výsledkom je úbytok v obvode brucha 1 – 3 cm po jednej aplikácii. 

Tento efekt je dlhodobý, v prípade, že zásadným spôsobom nezmeníte svoju váhu, tuk odbúraný touto metódou sa znovu neukladá. Naviac vzhľadom k tomu, že tuk ubúda postupne, má pokožka behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami možnosť postupne sa stiahnuť a zachováva si tak svoju pevnosť a elasticitu.

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.