„Botox“ – aplikácia botulotoxínu

Čo je botox

Látka, ktorá sa naviaže na prenášač na nervovosvalovej platničke, kde znemožní prenos vzruchu, sval je teda nepohyblivý, alebo sa zníži jeho hybnosť, čím sa zamedzí tvorbe nových vrások, pôvodné sa vyhladia. Ak je už vráska hlbšia, je možné ju následne dokorigovať výplňou alebo „opraviť“ polámanú kožu Dermaperom.

Lokality, ktoré je možné korigovať

  • Glabella – vráska hnevu
  • Horizontálne vrásky v oblasti čela
  • Stračia nôžka – vejárovité vrásky v okolí očí
  • Bunny lines – vrásky v oblasti koreňa nosa
  • vrásky v okolí úst a brady, gummy smile
  • podpazušie – redukcia nadmerného potenia

Ako prebieha zákrok

Pomocou inzulínovej striekačky vpravujeme botulotoxín jednotlivými vpichmi do presne stanovených bodov, ktoré chceme korigovať. Zákrok je rýchly, minimálne bolestivý, ihneď sa môžete vrátiť do pracovného procesu. Štandardne tu vzniká riziko vzniku modriniek, najmä v okolí oka.

Čo dodržať po zákroku

6 hodín sa nepredkláňať, neľahať si,  24 hodín nepožívať žiadny alkohol, 48 hodín sa vyhýbať nadmernej fyzickej aktivite, pár dní sa vyhýbať nadmernému teplu, opaľovanie, solárium, wellness, minimálne 48 hodín necestovať letecky, alebo sa nepotápať. Dva týždne nie je vhodná masáž tváre a iné kozmetické ošetrenia s hĺbkovou masážou.

Efekt

Nástup účinku a jeho trvanie je individuálne, účinok nastupuje u mnohých už do 48 hodín, plne rozvinutý je však po 14 dňoch a trvá priemerne 4-6 mesiacov po prvej aplikácii, po ďalšej aplikácii zväčša 6-8 mesiacov a po tretej aplikácii maximálne rok. Pri pravidelnej aplikácii nastane jav, kedy pohyb svalom dokážete urobiť, váš mozog si však „odvykne“ používať dané svaly, istú dobu ich považuje za stále nehybné. Preventívne však odporúčame zákrok raz ročne zopakovať.

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.