Výplne kyselinou hyalurónovou

Čo je kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je telu vlastný materiál, je základnou zložkou tkanív, vekom však ubúda, nastáva takzvaný popad tkaniva, koža ochabne, stráca pružnosť a elasticitu. Preto je potrebné dodať tvári stratený objem, na čo je najlepším pomocníkom práve kyselina hyalurónová. Tento spôsob vyhladenia vrások a redukcie rýh, tvarovania a spevňovania kontúr tváre a pier patrí medzi nechirurgické metódy s okamžitým efektom a minimálnou záťažou pre klienta.
 
Efekt tohto zákroku je okamžitý a nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu. Korigujeme ňou vrásky v okolí úst, nosoústne vrásky, vytvárame kontúru pier, či plnšie pery, Russian lips, pozdvihujeme kontúry tváre a zvýrazňujeme jej objem, no môžeme ju využiť aj na ako skinbooster na vypnutie pleti a zlepšenie kvality kože, či korekciu niektorých jaziev.

Kontraindikácie tohto zákroku sú aktívny výsev herpesu, bakteriálne, vírusové alebo iné horúčkovité ochorenie, užívanie liekov na riedenie krvi, iný estetický zákrok v mieste aplikácie (chemický peeling, intenzívne pulzné svetlo, radiofrekvencia).

Ako prebieha aplikácia


Pred výkonom je podľa typu ošetrovanej lokality vhodné aplikovať anestetický krém, následne dôkladne oblasť zákroku vydezinfikovať. Aplikujeme ihlou alebo kanylou požadované množstvo kyseliny podľa hĺbky a lokality aplikácie.
 

Ktoré lokality môžeme ošetrovať


Pery, nosoústne vrásky, marionety – ryhy od pier smerom dole, kruhy pod očami, nos, brada, takzvaný contouring – „líčka“- doplnenie objemu strednej časti tváre.


Komplikácie


Najčastejšie je to opuch a hematóm, tzv. modrinka, je vhodné aplikovať krém s obsahom Arniky alebo heparinoidu. Po zákroku môžete týždeň až dva danú lokalitu vnímať ako tuhšiu až tvrdú, neskôr sa materiál prispôsobí, tento jav nastáva hlavne u tuhších materiálov aplikovaných na kosť.


Čo dodržať po zákroku


Priamo po aplikácii je efekt viditeľný, ale nie plne rozvinutý . Je nutná zvýšená hydratácia organizmu minimálne tri dni po zákroku. Keďže kyselina hyaluronová je hydrofilná, čím viac vody v priebehu najbližších dní vypijete tým bude efekt lepší a trvácnejší. Po zákroku sa neodporúčame dotýkať sa ošetrenej oblasti, aplikáciu farebných rúžov. Dva týždne by ste sa mali vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu, kozmetickému ošetreniu a hĺbkovej masáži, tiež by ste mali odložiť návštevu sauny, či solária.

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.