Injekčná lipolýza

Mnohí z nás veľmi dobre poznajú problém, kedy sa nežiadúcich tukových vankúšikov nemožno zbaviť ani pomocou cvičení či diétou. Práve v takom prípade môže byť injekčná lipolýza riešením. Nejde o žiadnu zázračnú metódu na redukciu váhy. Je to metóda na zmenu kontúr tela. Na rozdiel od liposukcie, čo je operačná metóda na odstránenie väčšieho množstva tuku, možno tento zákrok vykonávať ambulantne, bez anestézie, po aplikácii injekcií nie je nutné nosiť elastické prádlo a môžete ísť ihneď do práce.

 

Produkt PHOSPHOCOL od TOSKANI Cosmetics má lipolytický efekt, fosfatidylcholín spôsobuje lipotrofickú mobilizáciu, zvyšuje sa priepustnosť membrány adipocytov, teda tukových buniek, čo umožňuje odliv tuku von z buniek. Lecitín spôsobuje zvýšením aktivity enzýmov degradáciu lipidov membrány tukovej bunky , čo umožňuje uvoľnenie tuku z bunky a následnú degradáciu mimo nej. Ďalšou účinnou zložkou je sodium deochycholát, čo je soľ odvodená od kyseliny deochycholovej v žlči, ktorá emulguje tuky, znižuje povrchové napätie tukov, lepšie sa teda rozpúšťajú, čo ešte zvyšuje efekt enzýmu štiepiaceho tuk, ten sa stáva rozpustným vo vode a je z tela eliminovaný.

Ako zákrok prebieha

Prípravok sa pomocou tenkej ihličky, prípadne kanyly aplikuje priamo do tukových tkanív, ošetrené miesta môžu byť niekoľko dní začervenané, štandardne do 3 dní opuchnuté a pálivé. Po 3 dňoch sa však všetko vracia do normálu.

Vymizne tuk nastálo? Koľkokrát je potrebné zákrok opakovať?

Optimálne sú 3 ošetrenia s odstupom 6 týždňov. Tento efekt je dlhodobý, v prípade, že zásadným spôsobom nezmeníte svoju váhu, tuk odbúraný touto metódou sa znovu neukladá. Naviac vzhľadom k tomu, že tuk ubúda postupne, má pokožka behom obdobia medzi jednotlivými ošetreniami možnosť postupne sa stiahnuť a zachováva si tak svoju pevnosť a elasticitu.


Ktoré partie tela sa dajú týmto spôsobom ošetriť


Brucho, stehná, boky, podbradok, ramená, no aj iné problematické lokality.

V prípade, že máte záujem o zákrok poprípade máte akékoľvek otázky neváhajte ma kontaktovať.